THE SHAVERS
Good to know
Helaas hebben wij kennis genomen van het overlijden van Johannes de Boom, zanger van The Shavers. In verband met zijn overlijden, wordt de show van The Shavers geannuleerd. Tickethouders ontvangen een terugbetaling, echter kan het ticket worden gebruikt om aanwezig te zijn bij het eerbetoon aan Johannes in Podium Victorie in Alkmaar. Hieronder vind je het officiële bericht van The Shavers.
"Beste Shaverfans,
Op 14 september is onze zanger, Johannes de Boom, overleden. Na een kort ziekbed is hij vredig in zijn slaap heengegaan. Dit betekent ook het einde van The Shavers.
“Schaken met God, dansen met de Duivel”. Zo vatte Johannes zijn leven samen. De boom is geveld. De dans is over. Johannes is schaakmat gespeeld. Namens Johannes, Cock, Theo en Eg willen we alle Shaverfans bedanken voor de jarenlange hondstrouwe support en alle geweldige herinneringen. Op 20 november vindt er in Victorie, Alkmaar, een laatste show ter ere van Johannes plaats. Over de invulling van deze avond wordt later meer bekend gemaakt.
Bedankt voor alles en Shave on,
The Shavers"
THE SHAVERS
Bot gebroken, bot gebroken, pootje zeer. Gips er om, daar gaan we weer!
Zo bezongen the Shavers ironisch de ongemakken en het doorzettingsvermogen van zanger Johannes de Boom in het nummer “Botbreuk”. Nu vallen er bij Johannes inmiddels weinig botten meer te breken maar des te meer kunstgewrichten. Helaas is dit laatste het geval. Kort na een geplande en geslaagde operatie aan de heup (eind juli ’21) heeft Johannes ook een kunstgewricht gebroken in zijn enkel.
Dit brengt helaas dusdanig veel complicaties met zich mee dat de geplande reeks concerten in oktober moeten worden verschoven. Ja verschoven! Want als er iemand denkt dat Johannes hiermee de pijp aan Maarten geeft heeft het mis en zal in het voorjaar van 2022 een zware pijp roken. Dan krijgt u wederom “Het Volle Pond!”
The Shavers is misschien wel de meest bijzondere band die ooit de Nederlandse podia besteeg. In 2006 nam de band afscheid omdat zanger en boegbeeld Johannes de Boom dusdanig veel lichamelijke ongemakken kende dat het niet meer leek te kunnen. De band kwam in 2009 terug na een indrukwekkende serie operaties van de zanger met de EP Orthopedia.
Op 29 mei 2011 moest de band wederom afscheid nemen vanwege de inmiddels ernstig zieke gitarist Cock de Jong die in oktober 2011 stierf aan de gevolgen van kanker. Daarmee leek het doek definitief te vallen voor de band. Een andere gitarist was immers ondenkbaar.
Na een ontmoeting tussen zanger Johannes de Boom en drummer Theo de Jong eind 2018 voelden de heren een gezonde spanning om ergens een draad op te pikken met de band. En er was meteen een gitarist gevonden. Het idee was simpel. Er bestaat geen gitarist die Cock zou kunnen vervangen want iedere gitarist is beïnvloed door een eigen stijl. Dus daarom hebben ze er zelf maar eentje gemaakt en wordt de rol van Cock overgenomen door de 15 jarige zoon van Theo, Eg de Jong. Opgevoed met het ware Shaversbloed.
The Shavers: "We gaan aankomend najaar nog 3 concerten doen en dan gaat het boek definitief dicht."