LANGE MANNEN MET HAAST + SPOET


LANGE MANNEN MET HAAST en SPOET

Good to know
Dit is een double bill, dat wil zeggen: beide bands even belangrijk en ze spelen allebei een volledige show!
LANGE MANNEN MET HAAST + SPOET
Dit is een double bill, dat wil zeggen: beide bands even belangrijk en ze spelen allebei een volledige show! Wie wil dat nou niet? Spoet en Lange Mannen Met Haast spelen allebei een volledig optreden.
LANGE MANNEN MET HAAST
Lange Mannen Met Haast brengt Nederlandstalige indie-pop met een theatraal randje, waarin het alledaagse op poëtische, ontwapenende of manische wijze wordt bezongen. Verwacht een liveshow waarbij het ene moment met ingehouden adem wordt geluisterd naar de eigenzinnige teksten en niet veel later, dansend de tent wordt afgebroken. Deze ontembare energie, de interactie met het publiek en een enorme bak oprechtheid vormen een indrukwekkende mix waar je van bij moet komen. De twee in Groningen geboren muzikanten Joost en Joek ontmoetten elkaar jaren geleden op Vlieland en zijn sindsdien onafscheidelijk, als vrienden en als muzikaal duo. In november 2025 presenteerden ze hun nieuwste studioalbum ‘Zandlopers’ (geproduceerd door Finn Acda) tijdens een uitverkochte releaseshow in Forum Groningen.
De lange mannen speelden onder andere op: Eurosonic/Noorderslag, Oerol, Simplon,MadNes Festival, VERA (supportact Ciao Lucifer), Festival Noorderzon, Festival Hongerige Wolf, Stortemelk (Vlieland) en meer. Voor de fans van: Goldkimono, Doe Maar, & Lucky Fonz III.

SPOET
Doortje en Eva wonen samen in Zwolle, maar ontmoetten elkaar vijftien jaar geleden al als twee brugklassers in het Groningse Stadskanaal. In een soort Pippi Langkousachtige humor, brede muzieksmaak en voorliefde voor theater vinden ze elkaar en vanaf 2016 vormen de twee officieel een duo onder de naam ‘Turbid Milk’ waarmee ze stad en (platte)land afreizen om op alle denkbare plekken te spelen. Tussen 2019 en 2023 brengen ze liedjes als ‘Briefje aan m’n Liefje’ en ‘Geld’ uit en spelen onder andere op Bevrijdingsfestival Overijssel, Stukafest Zwolle, Theater Geert Teis Stadskanaal, Camping Buitenland, poppodium Hedon en Burgerweeshuis. Ook touren ze twee zomers langs de Franse en Spaanse kust met hun Surftour in een bestelautootje.
In februari 2024 besluiten ze dat het anders moet. Geen achtergrond muziek meer, geen kroegen vol lamme studenten, en die laatste verdwaalde covers moeten ook over boord. De muziek verdient meer onverdeelde aandacht en mag meer schuren. Ze veranderen hun naam naar SPOET en debuteren met nieuwe naam en nieuwe liedjes op het Booster Festival 2024 in een overvol Theater de Kleine Willem. In de zomer van datzelfde jaar doen ze mee met de Summerschool van De Basis in Nijmegen waar ze drie dagen lang op zoek gaan naar de punk in hun muziek en henzelf.
Ze spelen dat jaar onder andere het voorprogramma van Maartje in Metropool Enschede, staan op Woordvloed festival in Leeuwarden en staan in het voorprogramma van Juliet in Luxor Live. In 2025 varen ze in de zomer mee met de Horizontoer langs de waddeneilanden en de rest van het jaar sluiten ze zichzelf met producer en al op in het Vestzak Theater in Enschede om hun eerste EP daar op te nemen. Deze komt in het voorjaar van 2026 uit.
