BLUESWORLD CAFÉ: NORTHERN SKY
GRATIS TOEGANKELIJK!
Good to know
Elke 1e dinsdag van de maand is het Bluesworld Café en is er een live band. Het programma wordt live uitgezonden vanuit Hedon. Publiek is van harte welkom. Entree is gratis. Met deze maand een optreden van Northern Sky.
NORTHERN SKY
Graag stelt Bluesband Northern Sky zich aan u voor. Een moderne en eigenzinnige Bluesband uit Meppel en de regio. Opgericht in februari van 2025 bestaat al ruim de helft van het repertoire uit eigen werk. Aangevuld met covers van bekende en onbekende blues artiesten, maar wel op “eigen wijze” vertolkt. Zo sta je ongedwongen te dansen en zo snijden tekst en melodie dwars door je ziel. Beleef een muzikale reis door de moderne en tijdloze blues met deze spiksplinternieuwe band.
Northern Sky is gevormd rond het artistieke paar Yoka en Ray Qureshi. Deze twee muzikale duizendpoten ontmoetten elkaar in Engeland waar ze er achter kwamen dat ze de blues als gezamenlijke passie hadden. Met hun bands Little Devils en later Yoka and the Sugarbeats waren ze veel gevraagde en graag geziene artiesten in de levendige Britse Bluesscene. Nu sinds een aantal jaren woonachtig in Meppel hebben ze weer helemaal de vibe te pakken, want als de blues eenmaal in je ziel zit..
Yoka Qureshi, multi talent, frontvrouw en absolute blikvanger. Ze pakt je op en sleurt je mee door de muzikale wereld van de blues, waarbij ook de invloeden doorklinken van soul, jazz, funk en klassieke muziek. Naast haar innemende loepzuivere stem met kracht en overtuiging vult ze ook de instrumentale partijen aan met dwarsfluit en saxofoon.
“Big Ray” Qureshi op gitaar is in meerdere opzichten een imposante verschijning op het podium. Naast zijn heerlijk gevoelige gitaarspel is hij ook de schrijver van het grootste gedeelte van het eigen werk van de band.
Op Hammond en piano Marc Houtman. Deze bevlogen toetsenist uit Zwolle heeft een groot aandeel in de muzikale ontwikkeling van de band. Met zijn dynamische spel en interpretatie serveert hij een heerlijke subtiele saus van Hammond en piano over het geheel.
Simon de Jong de snaarstrakke groovende bassist uit Meppel maakt nog maar kort deel uit van Northern Sky. Zijn roots liggen voornamelijk in de soul en funk, dit hoor je niet alleen, dit voel je ook! Muzikaal basspel recht uit zijn vrolijke hart. Probeer de hele avond maar eens stil te staan..
De Zuidwoldiger drummer uit Hoogeveen John Krikken op drums completeert de band. Zijn ervaring op zowel drums als percussie komen goed van pas in de diverse stijlen die de band aanraakt in haar repertoire.
In de korte tijd dat de band bestaat hebben ze al een flink aantal mooie optredens mogen verzorgen, onder andere op het Smaakmakersfestival in De Wijk, Poppodium de Buze in Steenwijk en diverse kleinere podia. Bij het Muzikale Raamwerk werd een leuke podcast opgenomen met drie eigen nummers en een openhartig diepte-interview met frontvrouw Yoka. Op youtube beslist het kijken waard!
In December staat popodium Hedon op het programma voor een twee uur durende live uitzending en in januari bluesfestival Assen. In februari speelt de band in Engeland onder andere op The Broadstairs Bluesbash in Broadstairs en in Londen in de bekende Tuesday Night Music Club
Beleef de blues met Northern Sky!